Repertuar
Lunana. Szkoła na końcu świata

Lunana. Szkoła na końcu świata

Reżyseria: Pawo Choyning Dorji
Scenariusz: Pawo Choyning Dorji
Gatunek: Dramat
Produkcja: Bhutan, Chiny
Obsada: Sherab Dorji, Ugyen Norbu Lhendup, Kelden Lhamo Gurung, Pem Zam
Wersja: Napisy
Nagrody: Oscary 2022  - nominacje
Oscar - Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy

„Lunana. Szkoła na końcu świata” to filmowa podróż do bhutańskiej wioski położonej w Himalajach. Nominowany do OSCARA film i zdobywca kilkunastu nagród publiczności na festiwalach filmowych jest afirmacją życia w zgodzie z prawami natury. A także lekcją tego, co w życiu jest najważniejsze.  

„Lunana. Szkoła na końcu świata” jest pierwszym w historii Bhutanu filmem nominowanym do Oscara.  

Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który  łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury.

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.
Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.
Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

 

Luty 2023
Wtorek, 07.02
Godzina Cykl Czas trwania Cena
18:00 - 1:50 12,00 zł
Środa, 08.02
Godzina Cykl Czas trwania Cena
16:20 - 1:50 12,00 zł
Wtorek, 14.02
Godzina Cykl Czas trwania Cena
18:10 - 1:50 12,00 zł