Złote Globy 2023 zdobyte: Złoty Glob - Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu Michelle Yeoh Złoty Glob - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan
nominacje : Złoty Glob - Najlepsza komedia lub musical Złoty Glob - Najlepsza aktorka drugoplanowa Jamie Lee Curtis Złoty Glob - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert Złoty Glob - Najlepszy scenariusz Dan Kwan, Daniel Scheinert
BAFTA 2023 nominacje: BAFTA - Najlepszy film Dan Kwan, Daniel Scheinert, Jonathan Wang BAFTA - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Michelle Yeoh BAFTA - Najlepsza aktorka drugoplanowa Jamie Lee Curtis BAFTA - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan BAFTA - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert BAFTA - Najlepszy scenariusz oryginalny Dan Kwan, Daniel Scheinert BAFTA - Najlepszy montaż Paul Rogers BAFTA - Najlepszy dobór obsady
Filmweb 2023 nominacje: Nagroda Filmwebu - Najlepszy film Nagroda Filmwebu - Najzabawniejsza scena - bitwa na dildo
Saturny 2022 zdobyte: Saturn - Najlepszy film fantasy Saturn - Najlepsza aktorka Michelle Yeoh Saturn - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan Saturn - Najlepszy film w technologii 4K
nominacje: Saturn - Najlepsza aktorka drugoplanowa Stephanie Hsu Saturn - Najlepszy scenariusz Dan Kwan, Daniel Scheinert Saturn - Najlepsza scenografia Jason Kisvarday Saturn - Najlepszy montaż Paul Rogers
Critics' Choice 2023 zdobyte: Critics' Choice - Najlepszy film Critics' Choice - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan Critics' Choice - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert Critics' Choice - Najlepszy scenariusz oryginalny Dan Kwan, Daniel Scheinert Critics' Choice - Najlepszy montaż Paul Rogers
nominacje: Critics' Choice - Najlepsza komedia Critics' Choice - Najlepsza aktorka Michelle Yeoh Critics' Choice - Najlepsza aktorka drugoplanowa Jamie Lee Curtis Critics' Choice - Najlepsza aktorka drugoplanowa Stephanie Hsu Critics' Choice - Najlepsza obsada Critics' Choice - Najlepsza scenografia Jason Kisvarday, Kelsi Ephraim Critics' Choice - Najlepsze kostiumy Shirley Kurata Critics' Choice - Najlepsze efekty specjalne Critics' Choice - Najlepsza charakteryzacja i fryzury
Satelity 2023 nominacje: Satelita - Najlepsza komedia lub musical Satelita - Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu Michelle Yeoh Satelita - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan Satelita - Najlepsza aktorka drugoplanowa Jamie Lee Curtis Satelita - Najlepszy scenariusz oryginalny Dan Kwan, Daniel Scheinert Satelita - Najlepszy montaż Paul Rogers
Film Independent 2023 nominacje: Independent Spirit - Najlepszy film Anthony Russo, Dan Kwan, Daniel Scheinert, Joe Russo, Jonathan Wang, Mike Larocca Independent Spirit - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert Independent Spirit - Najlepszy debiut aktorski Stephanie Hsu Independent Spirit - Najlepszy montaż Paul Rogers Independent Spirit - Najlepszy scenariusz Dan Kwan, Daniel Scheinert Independent Spirit - Najlepszy występ drugoplanowy Ke Huy Quan Independent Spirit - Najlepszy występ drugoplanowy Jamie Lee Curtis Independent Spirit - Najlepszy występ pierwszoplanowy Michelle Yeoh
AACTA - Nagrody Międzynarodowe 2023 nominacje: Miedzynarodowe AACTA - Najlepszy film zagraniczny Miedzynarodowe AACTA - Najlepsza aktorka zagraniczna Michelle Yeoh Miedzynarodowe AACTA - Najlepszy reżyser zagraniczny Dan Kwan, Daniel Scheinert Miedzynarodowe AACTA - Najlepsza drugoplanowa aktorka zagraniczna Jamie Lee Curtis Miedzynarodowe AACTA - Najlepsza drugoplanowa aktorka zagraniczna Stephanie Hsu Miedzynarodowe AACTA - Najlepszy drugoplanowy aktor zagraniczny Ke Huy Quan
Amanda 2022 zdobyte: Amanda - Najlepszy kinowy film zagraniczny Dan Kwan, Daniel Scheinert
Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych 2023 nominacje: Aktor - Najlepszy filmowy zespół aktorski Harry Shum Jr., James Hong, Jamie Lee Curtis, Jenny Slate, Ke Huy Quan, Michelle Yeoh, Stephanie Hsu Aktor - Najlepsza aktorka w roli głównej Michelle Yeoh Aktor - Najlepszy aktor w roli drugoplanowej Ke Huy Quan Aktor - Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej Stephanie Hsu Aktor - Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej Jamie Lee Curtis
Amerykańska Gildia Charakteryzatorów 2023 nominacje: MUAHS - Filmowe - Najlepszy makijaż współczesny MUAHS - Filmowe - Najlepsze fryzury współczesne
Amerykańska Gildia Kostiumologów 2023 nominacje: CDG - Najlepsze kostiumy w filmie science-fiction / fantasy Shirley Kurata
Amerykańska Gildia Reżyserów Filmowych 2023 nominacje: DGA - Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w filmie fabularnym Dan Kwan, Daniel Scheinert
Amerykańska Gildia Scenografów 2023 nominacje: ADG - Najlepsza scenografia w filmie fantasy Jason Kisvarday
nominacje: AFI - Oficjalna selekcja do kategorii film roku
Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych (NSFC) 2023 zdobyte: NSFC - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan
BIFA 2022 nominacje: BIFA - Najlepszy film zagraniczny
Bostońskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych 2022 zdobyte: BSFC - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Michelle Yeoh BSFC - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan
GLAAD Media 2023 nominacje: GLAAD Media - Najlepszy film szeroko rozpowszechniony
Gotham 2022 zdobyte: Nagroda Gotham - Najlepszy film fabularny Anthony Russo, Dan Kwan, Daniel Scheinert, Joe Russo, Jonathan Wang, Mike Larocca Nagroda Gotham - Najlepszy występ drugoplanowy Ke Huy Quan
nominacje: Nagroda Gotham - Najlepszy występ pierwszoplanowy Michelle Yeoh
Internetowe Towarzystwo Krytyków Filmowych (OFCS) 2023 zdobyte: OFCS - Najlepszy film OFCS - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert OFCS - Najlepsza aktorka Michelle Yeoh OFCS - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan OFCS - Najlepsza scenografia Jason Kisvarday OFCS - Najlepszy montaż Paul Rogers
nominacje: OFCS - Najlepsza aktorka drugoplanowa Jamie Lee Curtis OFCS - Najlepsza aktorka drugoplanowa Stephanie Hsu OFCS - Najlepsze efekty specjalne OFCS - Najlepsze kostiumy Shirley Kurata OFCS - Najlepszy scenariusz oryginalny Dan Kwan, Daniel Scheinert
National Board of Review 2022 zdobyte: NBR - Najlepsza aktorka Michelle Yeoh
nominacje: NBR - Najlepsze filmy roku
Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Atlanty (AFCC) 2022 zdobyte: AFCC - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan AFCC - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Atlanty (AFCC) AFCC - Top 10 filmów - 1. miejsce - Najlepszy film
Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Chicago (CFCA) 2022 zdobyte: Chicago Flame - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan Chicago Flame - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert Chicago Flame - Najlepsza scenografia Amelia Brooke, Jason Kisvarday Chicago Flame - Najlepsze kostiumy Shirley Kurata Chicago Flame - Najlepsze użycie efektów specjalnych Chicago Flame - Najlepszy montaż Paul Rogers
nominacje: Chicago Flame - Najlepszy film Chicago Flame - Najlepsza aktorka Michelle Yeoh Chicago Flame - Najlepsza aktorka drugoplanowa Stephanie Hsu Chicago Flame - Najbardziej obiecujący występ aktorski Stephanie Hsu Chicago Flame - Najlepsze zdjęcia Larkin Seiple Chicago Flame - Najlepszy scenariusz oryginalny Dan Kwan, Daniel Scheinert
Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles (LAFCA) 2022 zdobyte: LAFCA - Najlepszy film LAFCA - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan
Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z San Francisco (SFBAFCC) 2023 zdobyte: SFBAFCC - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan SFBAFCC - Najlepsza aktorka drugoplanowa Jamie Lee Curtis SFBAFCC - Najlepsza scenografia Jason Kisvarday, Kelsi Ephraim SFBAFCC - Najlepszy montaż Paul Rogers
nominacje: SFBAFCC - Najlepszy film SFBAFCC - Najlepsza aktorka Michelle Yeoh SFBAFCC - Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert SFBAFCC - Najlepszy scenariusz oryginalny Dan Kwan, Daniel Scheinert
Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych 2022 zdobyte: NYFCC - Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan
Światowa Akademia Muzyki Filmowej 2022 nominacje: WSA - Muzyczne odkrycie roku Son Lux
Złote Szpule nominacje: Złota Szpula - Najlepszy montaż dźwięku w filmie pełnometrażowym - dialogi i technika ADR Złota Szpula - Najlepszy montaż dźwięku w filmie pełnometrażowym - efekty i imitacje dźwiękowe Złota Szpula - Najlepszy montaż muzyki w filmie pełnometrażowym
|